Özgeçmiş
YÖNETİM ve DENETİM KURULU

Temel Yaşar Çoruh
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

12 Eylül 1931 Trabzon dogdu. Evli ve üc cocuk babasidir. 1942 yilinda ilkokulu bitirince Trabzon'da ayakkabicilik meslegine cirak olarak basladi. 1951 yilinda asker olarak istanbul'a geldi. 3 yil askerlikten sonra Istanbul'da meslegini yapmaya devam etti. 1967 yilinda üyesi oldugu Istanbul Ayakkabicilar Derneginin Yonetim Kuruluna secildi. 1968 yilinda baskanliga secildi. Halen bu gorevi devam etmektedir. 1972 yilinda Istanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi Yonetim Kuruluna secildi. 1977 yilinda S.S. Beyazit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini kurdu. Halen kooperatif basanligina devam etmektedir. 1984 yilinda Istanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi Baskan Vekilligine secildi ve bu gorevi 2005 yilina kadar devam etti. Bu esnada Esnaf ve Sanatkarlar Vakfinin kurulusunda görev aldi. Halen bu gorevi devam etmektedir. 1973 yilinda Ttirkiye Ayakkabicilar Federasyonu Genel Baskanligina secildi. Bu gorevi 2001 yilina kadar araliksiz (28 yil) devam etti. 1976 yilinda Istanbul Ticaret Odasinda 32 nolu Ayakkabicilik Meslek Komitesine ve Baskanligina secildi. 1987 yilinda Odanin Meclis üyeligine secildi. 1991 yilinda Meclis Baskan Vekilligine secildi. Sonunda yasal nedenlerle esnaf ve sanatkarlan tercih ederek odadan ayrildi. 1984 yilinda imalatci sanatkarlann Istanbul disina tasinmasi zorunlulugu karsisinda Aykosan Sanayi Sitesi Yapi Kooperatifini kurdu. Ikitelli Organize Sanayi Sitesi icindeki Aykosan Sanayi Sitesini yapti. Halen baskanlik gorevi devam etmektedir. 1997 yilinda (TASEV) Türkiye Ayakkabicilik Egitim Arastirma Vakfinin kurucu üyesi olarak kurulusunda bulundu. Halen vakif yoneticiligi devam etmektedir. Vakif bünyesinde ayakkabicilik meslegi ile ilgili 3 lise yapti. Ayrica yurdun çeitli bolgelerinde ayakkabicilik okullari acilmasina öncülük yapti. Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri Istanbul Bolge Birligi Baskan Vekilligine 1984 yilinda secildi. 2009 yilinda Degerli Baskan Suat YALKIN Bey'in vefatindan sonra Bolge Birligi Baskanligina secildi. Halen bu görevi devam etmektedir. 2010 yilinda Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birligi Yonetim Kuruluna secildi. Halen bu gorevi devam etmektedir. 2011 yili Istanbul Ii Ahisi secildi. Not : Zaman icinde cesitli kuruluslarin genel kurul delegeliklerine secilerek katildi. Ozellikle; Milli Egitim Surasi Esnaf Sanatkarlar Surasi Bag-Kur Delegeligi Konfederasyon Delegeligi Odalar Birligi Delegeligi 2. Iktisat Kongresi Delegeligi Görevlerini yapti. kuruluslardan takdir ve tesekkür belgeleri aldi.


Mücahyit Çetin
BAŞKAN VEKİLİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

20.03.1953 Yili Malatya Pötürge dogumludur.Yonetim kurulu üyemiz olup, 2002 yılinda yonetime secilmiştir.Ayakkabi freze fora üzerine calimaktadır İstanbul Ayakkabi Freze ve Foracilar odası Başkanligi yapmaktadir.


Aziz Şentürk
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

01.06.1949 Çorlu Turkgucu dogumludur.Yonetim kurulu üyemiz olup, 2004 yilinda yonetime secilmiştir.Deri konfeksiyonu üzerine faaliyet gostermektedir.Aynı zamanda Istanbul Deri Konfeksiyoncular Odası Başkanlıgını yapmaktadir.


Şükrü Akyüz
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

20.02.1955 yili Merzifon dogumludur.Yonetim kurulu üyemiz olup, 2009 yilinda yonetime secilmistir.Aynı zamanda Istanbul Erkek Berberler odası Başkanligini yürütmektedir.


MEHMET KARAMAN
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

ÖzgeçmişBahaddin Dikbaş
DENETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

15.08.1948 yılı Sarıcaali dogumludur.Kooperatifimiz denetim kurulu üyemiz olup, 2009 yılından bu yana görevini sürdürmektedir.Ayakkabi imalati üzerine faaliyet gostermektedir.


Doğan ÇOŞKUNFIRAT
DENETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş